LECZENIE KANAŁOWE – CZYM JEST ENDODONCJA?

CZYM JEST LECZENIE KANAŁOWE?

Leczenie kanałowe Poznań (więcej: http://www.dentystabiczyskomurawa.pl/oferta/leczenie-endodontyczne-pod-mikroskopem/), czyli tzw. endodoncja to najbardziej skuteczna metoda leczenia zębów. Najczęściej stosowana jest ona wtedy, gdy infekcja rozprzestrzeni się na kość zęba lub pojawi się stan ropny.

JAK PRZEBIEGA LECZENIE KANAŁOWE?

Rozpoczyna się je od zdjęcia rentgenowskiego, które określi wymiary chorego zęba. Przeprowadzane jest ono w znieczuleniu miejscowym, poza tym ząb nie posiada już unerwienia (jest pozbawiony żywej miazgi) dlatego pacjent nie będzie odczuwał bólu w czasie leczenia. Kolejnym krokiem jest bezpieczne otworzenie wejść do kanałów. Jednak przed tym ząb musi zostać osłonięty tzw. koferdamem, czyli prościej mówiąc ślinochronem. Podczas zabiegu kanały trzeba dokładnie oczyścić z bakterii. Na koniec konieczne jest wypełnienie korzenia zęba materiałem światłoutwardzalnym, dzięki czemu nie jest możliwe powstanie kolejnego stanu zapalnego oraz infekcji bakteryjnych. Po leczeniu kanałowym ból może utrzymywać się nawet do 3 tygodni, choć najczęściej znika po około 3 dniach. Natomiast jeśli ból jest odczuwany od dłuższego czasu, konieczna będzie wówczas ponowna wizyta u stomatologa, który ponownie wykona zdjęcie RTG i sprawdzi przyczynę bólu.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU KANAŁOWEGO

Ryzyko powikłań może wystąpić u osób:

LECZENIE KANAŁOWE POZNAŃ

Cena takiego leczenia rośnie wraz z liczbą kanałów, które muszą zostać wyleczone. W Poznaniu zabieg kanałowy można wykonać już od ok. 400 zł, natomiast wszystko zależy od podanego wcześniej czynnika. Jeśli ząb jest trzy kanałowy, cena może wówczas sięgnąć 1000 zł. Zabiegi dotyczące leczenia kanałowego są już zaawansowane w takim stopniu, że mogą się one odbyć podczas jeden wizyty. Jej długość jest głównie uzależniona od stanu chorego zęba oraz ilości kanałów.